REGULAMIN SERWISU INTERNETOWEGO PANPODRECZNIK.PL
SPIS TREŚCI:
1.POSTANOWIENIA OGÓLNE
2.CEL PANPODRECZNIK.PL
3.OGÓLNE WARUNKI KORZYSTANIA Z SERWISU INTERNETOWEGO
4.USŁUGI ELEKTRONICZNE DOSTĘPNE W PANPODRECZNIK.PL
5.ZŁOŻENIE OFERTY SPRZEDAŻY PRZEZ UŻYTKOWNIKA
6.WERYFIKACJA TOWARU, ZAWARCIE UMOWY SPRZEDAŻY
7.WYSŁANIE TOWARU PRZEZ UŻYTKOWNIKA
8.WYPŁATA NALEŻNOŚCI ZA TOWAR
9.KONTAKT Z PANPODRECZNIK.PL
10.PROCEDURA ROZPATRYWANIA REKLAMACJI
11.USTAWOWE PRAWO ODSTĄPIENIA OD UMOWY
12.POZASĄDOWE SPOSOBY ROZPATRYWANIA REKLAMACJI I DOCHODZENIA ROSZCZEŃ ORAZ ZASADY DOSTĘPU DO TYCH PROCEDUR
13.PRAWA AUTORSKIE DO SERWISU INTERNETOWEGO
14.POSTANOWIENIA KOŃCOWE
Dziękujemy za odwiedzenie naszego serwisu internetowego udostępnianego pod adresem internetowym https://panpodrecznik.pl (dalej jako: „Serwis Internetowy”, „Serwis” lub „Panpodrecznik.pl”).
Formuła niniejszego regulaminu zakłada ustalenie ogólnych zasad i warunków korzystania z Serwisu Internetowego, w szczególności zasad i warunków, na jakich nastąpi korzystanie przez Państwa z funkcjonalności Serwisu Internetowego, składanie ofert sprzedaży, a następnie zawarcie oraz realizacja umów między nami a Państwem.
Niniejsze warunki, w razie podjęcia decyzji o korzystaniu z Serwisu Internetowego, regulują w szczególności zasady korzystania z Serwisu Internetowego i jego usług, w tym kwestie naszej odpowiedzialności.
Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem,
1)POSTANOWIENIA OGÓLNE
1.Właścicielem Serwisu Internetowego jest Marek Kopeć prowadzący działalność gospodarczą pod firmą MAREK KOPEĆ MARKUS wpisany do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej Rzeczypospolitej Polskiej prowadzonej przez ministra właściwego do spraw gospodarki, posiadający: adres miejsca wykonywania działalności: ul. Aleja Pokoju 24/33, 31-564 Kraków i adres do doręczeń: Antykwariat Szkolny, ul. Traugutta 47, 26-600 Radom, NIP: 6761295348, REGON: 351112738, adres poczty elektronicznej: pomoc@panpodrecznik.pl oraz numer telefonu: 600 21 36 63.
2.Regulamin skierowany jest do wszystkich Konsumentów korzystających z Serwisu Internetowego, chyba że dane postanowienie stanowi inaczej. Postanowienia niniejszego Regulaminu nie mają na celu wyłączać ani ograniczać jakichkolwiek praw Konsumentów przysługujących im na mocy bezwzględnie wiążących przepisów prawa. W przypadku niezgodności postanowień niniejszego Regulaminu z powyższymi przepisami, pierwszeństwo przysługuje tym przepisom. W celu uniknięcia wątpliwości, przyjmuje się, że niniejszy Regulamin i Serwis Internetowy nie są skierowane do Użytkowników niebędących Konsumentami.
3.Określenia użyte w niniejszym Regulaminie i rozpoczynające się wielką literą oznaczają:
a.CENA ZAKUPU – wynagrodzenie określone w złotych polskich należne Użytkownikowi jako sprzedającemu od Usługodawcy jako kupującego z tytułu zawarcia Umowy Sprzedaży i przeniesienia własności Towaru na Usługodawcę. Cena Zakupu uwidoczniona jest na stronie Serwisu Internetowego obok danego Towaru, przy czym dotyczy ona wyłącznie Towaru zgodnego z opisem Towaru podanym na stronie Serwisu (w szczególności jego nazwą i numerem ISBN) oraz wolnego od wad fizycznych lub prawnych wymienionych w zakładce informacyjnej „Jakich podręczników nie skupujemy” dostępnej na stronie Panpodrecznik.pl.
b.DZIEŃ ROBOCZY – jeden dzień od poniedziałku do piątku z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy.
c.FORMULARZ SPRZEDAŻY – Usługa Elektroniczna, interaktywny formularz dostępny w Serwisie Internetowym umożliwiający Użytkownikowi złożenie Oferty Sprzedaży, w szczególności poprzez wybór Towaru oraz podanie danych Użytkownika.
d.FORMULARZ REJESTRACJI – interaktywny formularz dostępny w Serwisie Internetowym umożliwiający utworzenie Konta.
e.KODEKS CYWILNY – ustawa Kodeks cywilny z dnia 23 kwietnia 1964 r. (t.j. Dz.U. z 2022 r. poz. 1360 ze zm.).
f.KONSUMENT – konsument w rozumieniu art. 22[1] Kodeksu Cywilnego, to jest osoba fizyczna, dla której korzystanie z Serwisu Internetowego (w tym również zawarcie Umowy Sprzedaży z Usługodawcą) nie jest związane bezpośrednio z jej działalnością gospodarczą lub zawodową.
g.KONTO – Usługa Elektroniczna, oznaczony indywidualnym adresem poczty elektronicznej (adresem e-mail) i hasłem podanym przez Użytkownika zbiór zasobów w systemie teleinformatycznym Usługodawcy, w którym gromadzone są dane podane przez Użytkownika oraz informacje o złożonych przez niego Ofertach Sprzedaży i innych aktywnościach w Serwisie Internetowym.
h.NEWSLETTER – Usługa Elektroniczna, usługa dystrybucyjna świadczona przez Usługodawcę za pośrednictwem poczty elektronicznej e-mail, która umożliwia wszystkim korzystającym z niej Użytkownikom automatyczne otrzymywanie od Usługodawcy cyklicznych treści kolejnych edycji Newslettera zawierającego informacje o Towarach, nowościach i promocjach w Serwisie.
i.OFERTA SPRZEDAŻY –oferta zawarcia Umowy Sprzedaży składana Usługodawcy przez Użytkownika za pomocą Formularza Sprzedaży dostępnego w Serwisie Internetowym. Oferta Sprzedaży ma charakter wiążący dla Użytkownika, który ją składa.
j.PRAWO AUTORSKIE – ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (t.j. Dz.U. z 2022 r. poz. 2509).
k.POTWIERDZENIE OFERTY – elektroniczny dokument przesyłany Użytkownikowi w wiadomości e-mail po złożeniu Oferty Sprzedaży za pośrednictwem Serwisu Internetowego, który stanowi potwierdzenie otrzymania jego Oferty przez Usługodawcę, zawierające także szczegółowe instrukcje dotyczące wysyłki Towaru przez Użytkownika.
l.REGULAMIN – niniejszy regulamin Serwisu Internetowego.
m.SERWIS INTERNETOWY, SERWIS, PANPODRECZNIK.PL – serwis internetowy prowadzony przez Usługodawcę i dostępny pod adresem internetowym https://panpodrecznik.pl.
n.TOWAR – rzecz ruchoma należąca do Użytkownika, która może być przedmiotem Oferty Sprzedaży składanej przez Użytkownika za pośrednictwem Serwisu Internetowego.
o.UMOWA SPRZEDAŻY – umowa sprzedaży Towaru zawierana na odległość między Użytkownikiem a Usługodawcą, w ramach której Użytkownik występuje w roli sprzedającego, a Usługodawca w roli kupującego Towar. Umowa Sprzedaży zawierana jest na podstawie Oferty Sprzedaży złożonej przez Użytkownika pod warunkiem pozytywnej weryfikacji Towaru przez Usługodawcę.
p.USŁUGA ELEKTRONICZNA – usługa świadczona drogą elektroniczną przez Usługodawcę na rzecz Użytkownika za pośrednictwem Serwisu Internetowego na warunkach wskazanych w Regulaminie.
q.USŁUGODAWCA – Marek Kopeć prowadzący działalność gospodarczą pod firmą MAREK KOPEĆ MARKUS wpisany do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej Rzeczypospolitej Polskiej prowadzonej przez ministra właściwego do spraw gospodarki, posiadający: adres miejsca wykonywania działalności: ul. Aleja Pokoju 24/33, 31-564 Kraków i adres do doręczeń: Antykwariat Szkolny, ul. Traugutta 47, 26-600 Radom, NIP: 6761295348, REGON: 351112738, adres poczty elektronicznej: pomoc@panpodrecznik.pl oraz numer telefonu: 600 21 36 63.
r.USTAWA O PRAWACH KONSUMENTA – ustawa z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta (t.j. Dz.U. z 2020 r. poz. 287 ze zm.).
s.UŻYTKOWNIK– osoba fizyczna posiadająca pełną zdolność do czynności prawnych, a w wypadkach przewidzianych przez przepisy powszechnie obowiązujące także osoba fizyczna posiadająca ograniczoną zdolność do czynności prawnych, która korzysta albo zamierza korzystać z Usług Elektronicznych, w tym również składa lub zamierza złożyć Ofertę Sprzedaży za pośrednictwem Panpodrecznik.pl.
2)CEL PANPODRECZNIK.PL
1.Usługodawca w ramach Serwisu Internetowego udostępnia informacje o prowadzonej przez siebie działalności gospodarczej oraz świadczonych usługach w zakresie skupu używanych podręczników szkolnych lub innych rzeczy prezentowanych na stronach Panpodrecznik.pl.
2.Głównym celem powstania Panpodrecznik.pl jest ułatwienie Usługodawcy prowadzenia na odległość skupu Towarów od Konsumentów. Każdy Użytkownik będący Konsumentem może skorzystać z funkcjonalności Serwisu Internetowego w celu złożenia Oferty Sprzedaży swoich Towarów zgodnie z kategoriami dostępnymi aktualnie na stronach Serwisu.
3.Usługodawca zobowiązuje się do rozpatrzenia każdej Oferty Sprzedaży otrzymanej od Użytkownika za pośrednictwem Serwisu Internetowego. Usługodawca nie gwarantuje jednak Użytkownikowi zainteresowania zakupem Towaru, którego rodzaj lub stan odbiega od wymagań wskazanych na stronach Panpodrecznik.pl oraz w niniejszym Regulaminie.
3)OGÓLNE WARUNKI KORZYSTANIA Z SERWISU INTERNETOWEGO
1.Użytkownik obowiązany jest do korzystania z Serwisu Internetowego zgodnie z jego przeznaczeniem oraz niniejszym Regulaminem, w sposób zgodny z prawem i dobrymi obyczajami, mając na uwadze poszanowanie dóbr osobistych oraz praw autorskich i własności intelektualnej Usługodawcy, innych Użytkowników oraz osób trzecich. Użytkownik obowiązany jest do wprowadzania danych zgodnych ze stanem faktycznym. Użytkownika obowiązuje zakaz dostarczania treści o charakterze bezprawnym. Użytkownikowi zabrania się wykorzystywania Serwisu Internetowego do przesyłania niezamówionych informacji handlowych (spam), a także do podejmowania działań, które mogą zakłócić prawidłowe funkcjonowanie Serwisu.
2.Usługodawca przestrzega art. 14 ust. 1 ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (t.j. Dz.U. z 2020 r. poz. 344), zgodnie z którym: nie ponosi odpowiedzialności za przechowywane dane ten, kto udostępniając zasoby systemu teleinformatycznego w celu przechowywania danych przez usługobiorcę nie wie o bezprawnym charakterze danych lub związanej z nimi działalności, a w razie otrzymania urzędowego zawiadomienia lub uzyskania wiarygodnej wiadomości o bezprawnym charakterze danych lub związanej z nimi działalności niezwłocznie uniemożliwi dostęp do tych danych.
3.Wymagania techniczne niezbędne do współpracy z systemem teleinformatycznym, którym posługuje się Usługodawca w Serwisie Internetowym: (1) komputer, laptop lub inne urządzenie multimedialne z dostępem do Internetu; (2) dostęp do poczty elektronicznej; (3) przeglądarka internetowa w aktualnej wersji: Mozilla Firefox, Opera, Google Chrome, Safari lub Microsoft Edge; (4) zalecana minimalna rozdzielczość ekranu: 1024x768; (5) włączenie w przeglądarce internetowej możliwości zapisu plików Cookies oraz obsługi Javascript.
4.Korzystanie z Serwisu Internetowego wiąże się ze standardowymi zagrożeniami występującymi w sieci Internet. Podstawowym zagrożeniem każdego użytkownika Internetu, w tym Użytkowników korzystających z Usług Elektronicznych w Panpodrecznik.pl, jest możliwość „zainfekowania” systemu teleinformatycznego przez różnego rodzaju złośliwe oprogramowanie tworzone głównie w celu wyrządzania szkód lub uzyskania nieuprawnionego dostępu do danych Użytkownika. Dla uniknięcia zagrożeń z tym związanych, Usługodawca zaleca, aby Użytkownik zaopatrzył swój sprzęt, który wykorzystuje podłączając się do Internetu, w program antywirusowy i stale go aktualizował, instalując jego najnowsze wersje, a także aktualizował na bieżąco przeglądarkę internetową oraz system operacyjny swojego urządzenia końcowego.
5.Administratorem danych osobowych przetwarzanych w Serwisie Internetowym w związku z realizacją postanowień niniejszego Regulaminu jest Usługodawca. Dane osobowe przetwarzane są w celach, przez okres i w oparciu o podstawy i zasady wskazane w polityce prywatności opublikowanej na stronie Serwisu Internetowego. Polityka prywatności zawiera przede wszystkim zasady dotyczące przetwarzania danych osobowych przez Usługodawcę w Serwisie Internetowym, w tym podstawy, cele i okres przetwarzania danych osobowych oraz prawa osób, których dane dotyczą, a także informacje w zakresie stosowania w Serwisie Internetowym plików cookies oraz narzędzi analitycznych. Korzystanie z Serwisu Internetowego jest dobrowolne. Podobnie związane z tym podanie danych osobowych przez Użytkownika korzystającego z Serwisu Internetowego jest dobrowolne, z zastrzeżeniem wyjątków wskazanych w polityce prywatności (np. zawieranie umów oraz obowiązki ustawowe Usługodawcy).
4)USŁUGI ELEKTRONICZNE DOSTĘPNE W PANPODRECZNIK.PL
1.Korzystać z Serwisu Internetowego na warunkach wskazanych w Regulaminie może każdy Użytkownik będący Konsumentem.
2.Korzystanie z Usług Elektronicznych w Panpodrecznik.pl jest bezpłatne, chyba że Regulamin stanowi inaczej.
3.Za pośrednictwem Panpodrecznik.pl Usługodawca udostępnia Użytkownikom Usługi Elektroniczne polegające na:
a.możliwość zapoznania się ze szczegółami działalności gospodarczej prowadzonej przez Usługodawcę w zakresie prowadzonego skupu używanych podręczników szkolnych lub innych rzeczy wymienionych na stronach Serwisu;
b.wyszukiwanie i przeglądanie informacji o skupywanych Towarach;
c.złożenie Oferty Sprzedaży za pomocą Formularza Sprzedaży;
d.rejestracja i prowadzenie Konta;
e.subskrypcja Newslettera.
4.Szczegółowy opis dostępnych Usług Elektronicznych oraz zasad ich działania określony jest na stronach Serwisu Internetowego oraz w niniejszym Regulaminie.
5)ZŁOŻENIE OFERTY SPRZEDAŻY PRZEZ UŻYTKOWNIKA
1.Zawarcie Umowy Sprzedaży między Użytkownikiem a Usługodawcą możliwe jest po uprzednim złożeniu Oferty Sprzedaży przez Użytkownika za pomocą Formularza Sprzedaży dostępnego w Panpodrecznik.pl.
a.Korzystanie z Formularza Sprzedaży rozpoczyna się z chwilą dodania pierwszego Towaru do elektronicznego koszyka dostępnego w Serwisie Internetowym. Złożenie Oferty Sprzedaży następuje po wykonaniu przez Użytkownika łącznie dwóch kolejnych kroków – (1) wypełnieniu odpowiednich pól Formularza Sprzedaży danymi wskazanymi jako obowiązkowe i (2) potwierdzeniu Oferty Sprzedaży poprzez kliknięcie pola „Złóż zamówienie” – do tego momentu istnieje możliwość samodzielnej modyfikacji wprowadzanych danych (w tym celu należy kierować się wyświetlanymi komunikatami oraz informacjami dostępnymi na poszczególnych etapach Formularza Sprzedaży). W Formularzu Sprzedaży niezbędne jest podanie przez Użytkownika następujących danych dotyczących Użytkownika: imię i nazwisko, adres (ulica, numer domu/mieszkania, kod pocztowy, miejscowość), numer telefonu oraz adresu poczty elektronicznej, a także danych dotyczących Oferty Sprzedaży: Towar/y, ilość Towaru/ów, sposób wysyłki oraz numer rachunku bankowego zarejestrowanego w Polsce, który będzie właściwy do wypłaty ceny zakupu przez Usługodawcę.
b.Usługa Elektroniczna Formularz Sprzedaży świadczona jest nieodpłatnie oraz ma charakter jednorazowy
i ulega zakończeniu z chwilą złożenia Oferty Sprzedaży za jej pośrednictwem albo z chwilą wcześniejszego zaprzestania składania Oferty Sprzedaży za jej pośrednictwem przez Użytkownika.
c.Minimalna wartość całkowitej Ceny Zakupu wskazana w Ofercie Sprzedaży, przy której Usługodawca Potwierdzi ofertę, nie może być niższa niż 50 zł.
2.Użytkownik powinien upewnić się, że Towar, którego ma dotyczyć jego Oferta Sprzedaży, odpowiada wymaganiom wskazanym na stronie Panpodrecznik.pl w trakcie składania Oferty Sprzedaży, a zatem jest zgodny z opisem Towaru dostępnym na stronach Serwisu (w szczególności jego nazwą i numerem ISBN), a także wolny jest od wad fizycznych i prawnych wymienionych w zakładce informacyjnej „Jakich podręczników nie skupujemy” dostępnej na stronie Panpodrecznik.pl.
3.Użytkownik informowany jest najpóźniej w chwili wyrażenia woli zawarcia Umowy Sprzedaży o całkowitej Cenie Zakupu Towarów będących przedmiotem jego Oferty Sprzedaży. Użytkownik przyjmuje do wiadomości, że Cena Zakupu wskazana w jego Ofercie Sprzedaży obowiązuje pod warunkiem, że Towar spełnia wymogi wspomniane w pkt. 5.2 Regulaminu.
4.Z chwilą kliknięcia pola „Złóż zamówienie” na końcu Formularza Sprzedaży Użytkownik składa oświadczenie woli wyrażające zamiar sprzedaży Towaru na rzecz Usługodawcy zgodnie z przedstawioną Ceną Zakupu. Oferta Sprzedaży składana za pośrednictwem Panpodrecznik.pl ma dla Użytkownika charakter wiążący.
5.Użytkownik obowiązany jest do podawania w Formularzu Sprzedaży wyłącznie prawdziwych, rzetelnych oraz zgodnych ze stanem faktycznym danych. Użytkownikowi zabrania się składania Ofert Sprzedaży nieodzwierciedlających rzeczywistego zamiaru Użytkownika, w tym Ofert Sprzedaży zawierających fikcyjne lub fałszywe dane dotyczące Użytkownika bądź Towarów.
6.Po otrzymaniu Oferty Sprzedaży Usługodawca wysyła Użytkownikowi niezwłocznie Potwierdzenie Oferty. Potwierdzenie Oferty następuje w drodze wiadomości przesłanej drogą poczty elektronicznej na adres e-mail wskazany przez Użytkownika w Formularzu Sprzedaży. Potwierdzenie Oferty zawiera co najmniej oświadczenie Usługodawcy o otrzymaniu Oferty Sprzedaży wraz z podsumowaniem jej warunków oraz szczegółową instrukcją wysyłki Towaru przez Użytkownika.
6)WERYFIKACJA TOWARU, ZAWARCIE UMOWY SPRZEDAŻY
1.Wszelkie ustalenia i informacje zmierzające do zawarcia Umowy Sprzedaży, w tym również dotyczące weryfikacji Towaru, wymieniane są przez Usługodawcę i Użytkownika w drodze korespondencji elektronicznej.
2.Utrwalenie, zabezpieczenie oraz udostępnienie Użytkownikowi treści zawartej Umowy Sprzedaży następuje poprzez (1) udostępnienie niniejszego Regulaminu na stronie Panpodrecznik.pl przed dokonaniem sprzedaży Towarów, (2) przesłanie Użytkownikowi Potwierdzenia Oferty zgodnie z pkt. 5.6 Regulaminu.
3.Usługodawca po otrzymaniu Towaru od Użytkownika przystępuje do weryfikacji Towaru. Weryfikacja Towaru oraz przesłanie Użytkownikowi informacji o decyzji Usługodawcy następuje niezwłocznie, nie później niż w terminie 2 Dni Roboczych od otrzymania Towaru.
4.Usługodawca zobowiązuje się do zawarcia Umowy Sprzedaży po Cenie Zakupu zgodnej z Ofertą Sprzedaży Użytkownika, pod warunkiem, że Towar przejdzie pomyślnie weryfikację Usługodawcy. Weryfikacja jest pomyślna w przypadku, gdy Towar otrzymany przez Usługodawcę jest zgodny z opisem Towaru dostępnym na stronach Serwisu (w szczególności jego nazwą i numerem ISBN), a także wolny jest od wad fizycznych i prawnych wymienionych w zakładce informacyjnej „Jakich podręczników nie skupujemy” dostępnej na stronie Panpodrecznik.pl.
a.Usługodawca ma prawo odmowy przyjęcia Oferty Sprzedaży złożonej przez Użytkownika.
b.Usługodawca ma prawo przyjęcia Oferty Sprzedaży i dokonania zakupu Towaru, pod warunkiem, że Użytkownik wyrazi zgodę na obniżenie Ceny Zakupu Towaru zgodnie z propozycją przedstawioną przez Usługodawcę. Obniżona cena, którą proponuje Usługodawca, pozostawać będzie w takiej proporcji do Ceny Zakupu wynikającej z Oferty Sprzedaży, w jakiej wartość Towaru z wadą pozostaje do wartości Towaru bez wady.
7)WYSŁANIE TOWARU PRZEZ UŻYTKOWNIKA
1.Użytkownik obowiązany jest do pokrycia we własnym zakresie kosztów opakowania i innych kosztów związanych z przygotowaniem Towaru do transportu. Koszty nadania Towaru pokrywa Usługodawca.
2.Użytkownik powinien wysłać Towar do Usługodawcy w terminie 4 dni kalendarzowych od dnia, w którym otrzymał Potwierdzenie Oferty (okres związania Ofertą Sprzedaży). Do zachowania terminu wystarczy nadanie przesyłki z Towarem przed jego upływem. W razie przekroczenia terminu z przyczyn leżących po stronie Użytkownika, Usługodawca uprawniony jest do odmowy przyjęcia Oferty Sprzedaży i odesłania Towaru na koszt Użytkownika. Postanowienia punktu 6.6 Regulaminu stosuje się odpowiednio.
3.Szczegółowe instrukcje dotyczący wysyłki Towaru do Usługodawcy podane są w Potwierdzeniu Oferty, a także w zakładce informacyjnej „Dostawa” dostępnej na stronach Serwisu. W razie rozbieżności między niniejszym Regulaminem a wskazówkami dotyczącymi wysyłki, o których mowa w zdaniu poprzednim, Użytkownik powinien stosować się do tych wskazówek.
4.Użytkownik obowiązany jest do zapakowania i zabezpieczenia Towaru na czas transportu w sposób zapobiegający utracie, ubytkowi lub uszkodzeniu Towaru, stosownie do jego gabarytów, masy oraz właściwości.
5.Użytkownik obowiązany jest do zamieszczenia w sposób czytelny i trwały etykiety nadawczej otrzymanej od Usługodawcy.
6.Użytkownik, wysyłając Towary do Usługodawcy, obowiązany jest zapewnić, że:
a.Towary stanowią jego własność i jako takie mogą być przedmiotem zbycia na rzecz Usługodawcy albo też jest uprawniony do ich zbycia z upoważnienia właściciela;
b.Towary nie są przedmiotem żadnych obciążeń, zobowiązań i roszczeń (w tym przedmiotem zastawu, najmu, dzierżawy itp.) ze strony osób i podmiotów trzecich;
c.Towary nie stanowią przedmiotu postępowania egzekucyjnego, upadłościowego lub zabezpieczającego;
d.Towary wolne są od wszelkich ograniczeń uniemożliwiających pełne rozporządzenie nimi na rzecz Usługodawcy;
e.Towary nie pochodzą z przestępstwa, wykroczenia ani innego czynu zabronionego, w szczególności kradzieży lub przywłaszczenia.
7.Użytkownikowi zabrania się wysyłania rzeczy innych niż Towary akceptowane przez Usługodawcę zgodnie z niniejszym Regulaminem oraz rodzajami Towarów prezentowanymi aktualnie na stronach Panpodrecznik.pl. Użytkownik może w każdej chwili zweryfikować, czy jego Towar jest akceptowany przez Usługodawcę, korzystając z wyszukiwarki dostępnej na stronach Serwisu.
8.Usługodawca zastrzega sobie prawo dochodzenia od Użytkownika zwrotu poniesionych niezasadnie kosztów przewozu i przechowania rzeczy, które odesłane zostały z naruszeniem pkt. 7.7 Regulaminu, a także do ich odesłania na koszt tego Użytkownika. Postanowienia punktu 6.6 Regulaminu stosuje się odpowiednio.
8)WYPŁATA NALEŻNOŚCI ZA TOWAR
1.Wypłata należności z tytułu przeniesienia własności Towaru przez Użytkownika na rzecz Usługodawcy następuje w terminie 2 Dni Roboczych. Początek biegu terminu wypłaty należności liczy się w następujący sposób:
a. w przypadku pomyślnej weryfikacji wszystkich otrzymanych Towarów przez Usługodawcę – od zakończenia weryfikacji Towarów;
b. w przypadku Towarów, spośród których część nie została pomyślnie zweryfikowana – od momentu ustalenia dalszego toku postępowania między Usługodawcą i Użytkownikiem (tj. w zakresie nieprzyjęcia Towaru i jego zwrotu na koszt Użytkownika lub też przyjęcia go pod warunkiem obniżenia Ceny Zakupu).
2.Za datę dokonania wypłaty uznaje się dzień obciążenia rachunku bankowego Usługodawcy.
3.Wypłata należności obejmuje Cenę Zakupu według Oferty Sprzedaży, chyba że w toku weryfikacji Towarów uzgodnione zostało obniżenie Ceny Zakupu lub jej potrącenie na podstawie pkt. 6.5 lit. a) lub b) Regulaminu.
4.Usługodawca dokonuje wypłaty poprzez przelew na rachunek bankowy podany przez Użytkownika w Ofercie Sprzedaży.
9)KORZYSTANIE Z KONTA UŻYTKOWNIKA
1.Korzystanie z Konta możliwe jest po wykonaniu łącznie dwóch kolejnych kroków przez Użytkownika – (1) wypełnieniu odpowiednich pól Formularza Rejestracji danymi wskazanymi jako obowiązkowe oraz (2) kliknięciu pola „Zapisz”. W Formularzu Rejestracji niezbędne jest podanie przez Użytkownika następujących danych dotyczących Użytkownika: imię i nazwisko, adres poczty elektronicznej oraz hasło.
2.Konto można również utworzyć po podaniu hasła w trakcie składania Oferty Sprzedaży za pomocą Formularza Sprzedaży – z chwilą złożenia Oferty Sprzedaży Konto zostaje utworzone.
3.Użytkownik obowiązany jest aktualizować swoje dane podane w ramach Konta w razie ich zmiany. Użytkownik nie może posiadać więcej niż jednego Konta w tym samym czasie bez zgody Usługodawcy. Użytkownik obowiązany jest zachować dane dostępowe do Konta w tajemnicy przed osobami trzecimi. Użytkownikowi zabrania się udostępniania Konta innym osobom, w szczególności poprzez najem lub użyczenie Konta.
4.Usługa Elektroniczna Konto świadczona jest nieodpłatnie przez czas nieoznaczony. Użytkownik ma możliwość, w każdej chwili i bez podania przyczyny, usunięcia Konta (rezygnacji z Konta) poprzez wysłanie stosownego żądania do Usługodawcy, w szczególności za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: pomoc@panpodrecznik.pl.
6.W czasie zawieszenia Konta nie jest możliwe logowanie ani korzystanie z jakichkolwiek funkcjonalności i zasobów Konta. Zawieszenie Konta może nastąpić na czas określony wskazany przez Usługodawcę lub nieokreślony – do czasu ustania przyczyny jego zawieszenia. W czasie zawieszenia Konta Użytkownik powinien podjąć działania mające na celu usunięcie przyczyny, która była podstawą zawieszenia, a po jej usunięciu obowiązany jest poinformować o tym niezwłocznie Usługodawcę. Usługodawca aktywuje Konto niezwłocznie, nie później niż w terminie 7 Dni Roboczych od momentu otrzymania informacji o ustaniu przyczyny jego zawieszenia.
7.Usługodawca przed podjęciem decyzji o zawieszeniu Konta w miarę możliwości wzywa Użytkownika do zaprzestania naruszeń, a dopiero jeżeli wezwanie okaże się bezskuteczne lub niemożliwe – Usługodawca może zawiesić Konto. Niezwłocznie po podjęciu decyzji o zawieszeniu Konta, Usługodawca przesyła temu Użytkownikowi wiadomość z informacją o przyczynie zawieszenia na przypisany do jego Konta adres e-mail.
8.W przypadku gdy zawieszenie Konta Użytkownika trwa co najmniej 30 dni kalendarzowych i przyczyny jego zawieszenia nadal nie ustały, Usługodawca ma prawo wypowiedzieć Użytkownikowi umowę o korzystanie z Konta z 7-dniowym terminem wypowiedzenia, przesyłając stosowne oświadczenie na adres e-mail Użytkownika. Po upływie terminu wypowiedzenia Konto zostaje bezpowrotnie usunięte.
10)KORZYSTANIE Z NEWSLETTERA
1.Korzystanie z Newslettera następuje po podaniu w zakładce „Newsletter” widocznej na stronie Serwisu Internetowego adresu poczty elektronicznej, na który mają być przesyłane kolejne edycje Newslettera i kliknięciu pola „Zapisz się” – z tą chwilą adres e-mail Użytkownika dodany zostaje do Newslettera. Na Newsletter można się również zapisać poprzez zaznaczenie odpowiedniego checkboxa w trakcie składania Oferty Sprzedaży lub zakładania Konta – z chwilą złożenia Oferty Sprzedaży lub utworzenia Konta Użytkownik zostaje zapisany na Newsletter.
2.Usługa Elektroniczna Newsletter świadczona jest nieodpłatnie przez czas nieoznaczony. Użytkownik ma możliwość, w każdej chwili i bez podania przyczyny, wypisania się z Newslettera (rezygnacji z Newslettera) poprzez wysłanie stosownego żądania do Usługodawcy, w szczególności za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: pomoc@panpodrecznik.pl.
11)KONTAKT Z PANPODRECZNIK.PL
Zasadniczą formą bieżącej komunikacji na odległość z Usługodawcą jest poczta elektroniczna (e-mail: pomoc@panpodrecznik.pl), za pośrednictwem której można wymieniać z Usługodawcą informacje dotyczące korzystania z Serwisu Internetowego oraz procedury zawarcia Umowy Sprzedaży. Użytkownicy mogą kontaktować się z Usługodawcą także na inne dopuszczalne prawem sposoby, korzystając z jego danych kontaktowych wskazanych na wstępie Regulaminu.
12)PROCEDURA ROZPATRYWANIA REKLAMACJI
1.Niniejszy punkt 12. Regulaminu określa procedurę rozpatrywania reklamacji wspólną dla wszystkich reklamacji składanych do Usługodawcy, w szczególności reklamacji dotyczących Usług Elektronicznych oraz pozostałych reklamacji związanych z działaniem Usługodawcy i jego Serwisu Internetowego.
2.Usługodawca odpowiada za działanie Usług Elektronicznych oraz świadczenie pozostałych usług Panpodrecznik.pl z zachowaniem należytej staranności, rzetelnie oraz zgodnie ze swoją najlepszą wiedzą. Podstawa i zakres odpowiedzialności Usługodawcy względem Użytkownika za działanie Usług Elektronicznych oraz świadczenie pozostałych usług są określone powszechnie obowiązującymi przepisami prawa, w szczególności w Kodeksie Cywilnym, Ustawie o Prawach Konsumenta oraz ustawie z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (t.j. Dz.U. z 2020 r. poz. 344).
3.Reklamacje i inne zgłoszenia dotyczące Serwisu Internetowego mogą zostać złożone przez Użytkownika na przykład: pisemnie na adres: Antykwariat Szkolny, ul. Traugutta 47, 26-600 Radom lub w formie elektronicznej za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: pomoc@panpodrecznik.pl.
4.Zaleca się podanie w opisie reklamacji jak najwięcej informacji i okoliczności dotyczących przedmiotu reklamacji, w szczególności rodzaju i daty wystąpienia nieprawidłowości, a także oczekiwań oraz danych kontaktowych składającego reklamację – ułatwi to i przyspieszy rozpatrzenie reklamacji przez Usługodawcę. Wymogi podane w zdaniu poprzednim mają formę jedynie zalecenia i nie wpływają na skuteczność reklamacji złożonych z pominięciem zalecanego opisu reklamacji.
5.W razie zmiany podanych danych kontaktowych przez składającego reklamację w trakcie rozpatrywania reklamacji zobowiązany jest on do powiadomienia o tym Usługodawcy.
6.Do reklamacji mogą zostać załączone przez składającego reklamację dowody (np. zdjęcia, dokumenty) związane z przedmiotem reklamacji. Usługodawca może także zwrócić się do składającego reklamację z prośbą o podanie dodatkowych informacji lub przesłanie dowodów (np. zdjęcia), jeżeli ułatwi to i przyspieszy rozpatrzenie reklamacji przez Usługodawcę.
7.Usługodawca ustosunkuje się do reklamacji Użytkownika niezwłocznie, nie później niż w terminie 14 dni kalendarzowych od dnia jej otrzymania.
13)USTAWOWE PRAWO ODSTĄPIENIA OD UMOWY
1.Niniejszy punkt 13. Regulaminu i postanowienia w nim zawarte mają zastosowanie do Użytkowników będących Konsumentami.
2.Konsument, który zawarł umowę na odległość, może w terminie 14 dni kalendarzowych odstąpić od niej bez podawania przyczyny i bez ponoszenia kosztów, z zastrzeżeniem wyjątków, o których mowa w pkt. 13.9 Regulaminu oraz kosztów, o których mowa w pkt. 13.7 Regulaminu. Do zachowania terminu wystarczy wysłanie oświadczenia do Usługodawcy przed jego upływem.
3.Oświadczenie o odstąpieniu od umowy może zostać złożone na przykład: pisemnie na adres: Antykwariat Szkolny, ul. Traugutta 47, 26-600 Radom lub w formie elektronicznej za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: pomoc@panpodrecznik.pl. Konsument może skorzystać ze wzoru formularza odstąpienia od umowy, który stanowi załącznik nr 2 do Ustawy o Prawach Konsumenta, jednak nie jest to obowiązkowe.
4.Bieg terminu do odstąpienia od umowy rozpoczyna się:
a. dla umowy, w wykonaniu której Usługodawca wydaje rzecz, będąc zobowiązany do przeniesienia jej własności – od objęcia rzeczy w posiadanie przez Konsumenta lub wskazaną przez niego osobę trzecią inną niż przewoźnik, a w przypadku umowy, która: (1) obejmuje wiele rzeczy, które są dostarczane osobno, partiami lub w częściach – od objęcia w posiadanie ostatniej rzeczy, partii lub części albo (2) polega na regularnym dostarczaniu rzeczy przez czas oznaczony – od objęcia w posiadanie pierwszej z rzeczy;
b. dla pozostałych umów (np. umowy o świadczenie usług) – od dnia zawarcia umowy.
5.W przypadku skutecznego odstąpienia od umowy zawartej na odległość umowę uważa się za niezawartą.
6.Jeżeli przedmiotem umowy była sprzedaż rzeczy, Konsument ma obowiązek niezwłocznie, nie później niż w terminie 14 dni kalendarzowych od dnia, w którym odstąpił od umowy, zwrócić rzecz Usługodawcy lub przekazać ją osobie upoważnionej przez Usługodawcę do odbioru, chyba że Usługodawca zaproponował, że sam odbierze rzecz. Do zachowania terminu wystarczy odesłanie rzeczy przed jego upływem na adres Usługodawcy: Antykwariat Szkolny, ul. Traugutta 47, 26-600 Radom.
7.Możliwe koszty związane z odstąpieniem przez Konsumenta od umowy, które obowiązany jest ponieść Konsument:
a. Jeżeli Konsument wybrał sposób dostawy rzeczy inny niż najtańszy zwykły sposób dostawy oferowany przez Usługodawcę, Usługodawca nie jest zobowiązany do zwrotu Konsumentowi poniesionych przez niego dodatkowych kosztów.
b. Konsument ponosi odpowiedzialność za zmniejszenie wartości rzeczy będące wynikiem korzystania z niej w sposób wykraczający poza konieczny do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy.
c. Konsument ponosi bezpośrednie koszty zwrotu rzeczy.
d. W przypadku usługi, której wykonywanie – na wyraźne żądanie Konsumenta – rozpoczęło się przed upływem terminu do odstąpienia od umowy, Konsument, który wykonuje prawo odstąpienia od umowy po zgłoszeniu takiego żądania, ma obowiązek zapłaty za świadczenia spełnione do chwili odstąpienia od umowy. Kwotę zapłaty oblicza się proporcjonalnie do zakresu spełnionego świadczenia, z uwzględnieniem uzgodnionej w umowie ceny lub wynagrodzenia. Jeżeli cena lub wynagrodzenie są nadmierne, podstawą obliczenia tej kwoty jest wartość rynkowa spełnionego świadczenia.
8.Usługodawca ma obowiązek niezwłocznie, nie później niż w terminie 14 dni kalendarzowych od dnia otrzymania oświadczenia Konsumenta o odstąpieniu od umowy, zwrócić Konsumentowi wszystkie dokonane przez niego płatności, w tym koszty dostawy rzeczy (z wyjątkiem dodatkowych kosztów wynikających z wybranego przez Konsumenta sposobu dostawy innego niż najtańszy zwykły sposób dostawy oferowany przez Usługodawcę). Usługodawca dokonuje zwrotu płatności przy użyciu takiego samego sposobu płatności, jakiego użył Konsument, chyba że Konsument wyraźnie zgodził się na inny sposób zwrotu pieniędzy, który nie wiąże się dla niego z żadnymi kosztami. Jeżeli Usługodawca nie zaproponował, że sam odbierze rzecz od Konsumenta, może wstrzymać się ze zwrotem płatności otrzymanych od Konsumenta do chwili otrzymania rzeczy z powrotem lub dostarczenia przez Konsumenta dowodu jej odesłania, w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi wcześniej.
9.Prawo odstąpienia od umowy zawartej na odległość nie przysługuje Konsumentowi m. in. w odniesieniu do umowy: (1) o świadczenie usług, za które Konsument jest zobowiązany do zapłaty ceny, jeżeli przedsiębiorca wykonał w pełni usługę za wyraźną i uprzednią zgodą Konsumenta, który został poinformowany przed rozpoczęciem świadczenia, że po spełnieniu świadczenia przez przedsiębiorcę utraci prawo odstąpienia od umowy, i przyjął to do wiadomości; (2) o dostarczanie treści cyfrowych niedostarczanych na nośniku materialnym, za które Konsument jest zobowiązany do zapłaty ceny, jeżeli przedsiębiorca rozpoczął świadczenie za wyraźną i uprzednią zgodą Konsumenta, który został poinformowany przed rozpoczęciem świadczenia, że po spełnieniu świadczenia przez przedsiębiorcę utraci prawo odstąpienia od umowy, i przyjął to do wiadomości, a przedsiębiorca przekazał Konsumentowi potwierdzenie, o którym mowa w art. 15 ust. 1 i 2 albo art. 21 ust. 1 Ustawy o Prawach Konsumenta.
14)POZASĄDOWE SPOSOBY ROZPATRYWANIA REKLAMACJI I DOCHODZENIA ROSZCZEŃ ORAZ ZASADY DOSTĘPU DO TYCH PROCEDUR
1.Metody rozwiązywania sporów bez udziału sądu to między innymi (1) umożliwienie zbliżenia stanowisk stron, np. poprzez mediację; (2) zaproponowanie rozwiązania sporu, np. poprzez koncyliację oraz (3) rozstrzygnięcie sporu i narzucenie stronom jego rozwiązania, np. w ramach arbitrażu (sąd polubowny). Szczegółowe informacje dotyczące możliwości skorzystania przez Konsumenta z pozasądowych sposobów rozpatrywania reklamacji i dochodzenia roszczeń, zasady dostępu do tych procedur oraz przyjazna wyszukiwarka podmiotów zajmujących się polubownym rozwiązywaniem sporów dostępne są na stronie internetowej Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów pod adresem: https://polubowne.uokik.gov.pl/.
2.Przy Prezesie Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów działa punkt kontaktowy, którego zadaniem jest między innymi udzielanie Konsumentom informacji dotyczących pozasądowego rozwiązywania sporów konsumenckich. Z punktem Konsument może się skontaktować: (1) telefonicznie – dzwoniąc pod numer 22 55 60 332 lub 22 55 60 333; (2) za pomocą poczty elektronicznej – przesyłając wiadomość na adres: kontakt.adr@uokik.gov.pl lub (3) pisemnie lub osobiście – w Centrali Urzędu przy placu Powstańców Warszawy 1 w Warszawie (00-030).
3.Konsument posiada następujące przykładowe możliwości skorzystania z pozasądowych sposobów rozpatrywania reklamacji i dochodzenia roszczeń: (1) wniosek o rozstrzygnięcie sporu do stałego polubownego sądu konsumenckiego; (2) wniosek w sprawie pozasądowego rozwiązania sporu do wojewódzkiego inspektora Inspekcji Handlowej; lub (3) pomoc powiatowego (miejskiego) rzecznika Konsumentów lub organizacji społecznej, do której zadań statutowych należy ochrona Konsumentów (m. in. Federacja Konsumentów, Stowarzyszenie Konsumentów Polskich). Porady udzielane są między innymi mailowo pod adresem porady@dlakonsumentow.pl oraz pod numerem infolinii konsumenckiej 801 440 220 (infolinia czynna w dni robocze, w godzinach 8:00 – 18:00, opłata za połączenie wg taryfy operatora).
4.Pod adresem http://ec.europa.eu/odr dostępna jest platforma internetowego systemu rozstrzygania sporów pomiędzy Konsumentami i przedsiębiorcami na szczeblu unijnym (platforma ODR). Platforma ODR stanowi interaktywną i wielojęzyczną stronę internetową z punktem kompleksowej obsługi dla Konsumentów i przedsiębiorców dążących do pozasądowego rozstrzygnięcia sporu dotyczącego zobowiązań umownych wynikających z internetowej umowy sprzedaży lub umowy o świadczenie usług (więcej informacji na stronie samej platformy lub pod adresem internetowym Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów: https://polubowne.uokik.gov.pl/platforma-odr,161,pl.html).
15)PRAWA AUTORSKIE DO SERWISU INTERNETOWEGO
1.Prawa autorskie oraz prawa własności intelektualnej do Serwisu Internetowego jako całości oraz jego poszczególnych elementów, w tym treści, grafik, utworów, wzorów i znaków dostępnych w jego ramach należą do Usługodawcy lub innych uprawnionych podmiotów trzecich i objęte są ochroną Prawa Autorskiego oraz innych przepisów powszechnie obowiązującego prawa. Ochrona Serwisu Internetowego obejmuje wszystkie formy jego wyrażenia.
2.Znaki handlowe Usługodawcy oraz podmiotów trzecich powinny być używane zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.
16)POSTANOWIENIA KOŃCOWE
1.Umowy zawierane na podstawie niniejszego Regulaminu zawierane są w języku polskim oraz zgodnie z prawem polskim.
2.Usługodawca zastrzega sobie prawo do dokonywania zmian Regulaminu z ważnych przyczyn, to jest: zmiany przepisów prawa; zmiany sposobów i terminów płatności lub dostawy; zmiany w zakresie świadczonych Usług Elektronicznych; dodania lub usunięcia Usług Elektronicznych; poprawy jakości obsługi lub bezpieczeństwa Użytkowników; zmiany danych Usługodawcy; podlegania obowiązkowi prawnemu lub regulacyjnemu; konieczności przeciwdziałania nieprzewidzianemu i bezpośredniemu zagrożeniu związanemu z ochroną Serwisu Internetowego, w tym Usług Elektronicznych i Użytkowników przed oszustwami, złośliwym oprogramowaniem, spamem, naruszeniem danych lub innymi zagrożeniami dla cyberbezpieczeństwa – w zakresie, w jakim te zmiany wpływają na realizację postanowień niniejszego Regulaminu.
a.Zmiany Regulaminu nie będą w żaden sposób naruszać praw nabytych Użytkowników przed dniem wejścia w życie zmian Regulaminu, w szczególności zmiany Regulaminu nie będą miały wpływu na już składane lub złożone Oferty Sprzedaży oraz zawarte, realizowane lub wykonane Umowy Sprzedaży.
b.W przypadku zawarcia na podstawie niniejszego Regulaminu umowy o charakterze ciągłym (np. umowy o korzystanie z Usługi Elektronicznej – Konto), zmieniony Regulamin wiąże Użytkownika, jeżeli zostały zachowane wymagania określone w art. 384 oraz 384[1] Kodeksu Cywilnego, to jest Użytkownik został prawidłowo powiadomiony o zmianach i nie wypowiedział umowy w terminie 15 dni kalendarzowych od dnia powiadomienia. W wypadku gdyby zmiana Regulaminu skutkowała wprowadzeniem jakichkolwiek nowych opłat lub podwyższeniem obecnych, Użytkownik będący Konsumentem ma prawo odstąpienia od umowy.
3.W sprawach nieuregulowanych niniejszym Regulaminem mają zastosowanie powszechnie obowiązujące przepisy prawa polskiego, w szczególności: Kodeksu Cywilnego; ustawy z dnia 18 lipca 2002 r.o świadczeniu usług drogą elektroniczną ((t.j. Dz.U. z 2020 r. poz. 344); Ustawy o Prawach Konsumenta; Prawa Autorskiego oraz inne właściwe przepisy powszechnie obowiązującego prawa.
Dziękujemy za uważną lekturę!
W razie pytań jesteśmy zawsze do Państwa dyspozycji – prosimy o kontakt, korzystając z danych podanych na wstępie.
Zapraszamy do współpracy,
Zespół Panpodrecznik.pl